„Asus ROG“ telefonas

Apžvalgos

„Asus“ kompanija pasaulyje yra gerai žinoma dėka savo siūlomos kompiuterinės įrangos. Šiai dienai ji siūlo naudotojams susipažinti su naujausiu išmaniuoju „ROG“ telefonu (kaina siekia apie 899,99 JAV dolerių). Su „Snapdragon 845“ procesoriumi ir 90 Hz AMOLED ekranu – toks  mobilusis telefonas yra kiekvieno žaidėjo svajonė. Bet jei Jūs esate naudotojas, norintis kažko ypatingo, „Google Pixel 3 XL“ arba „OnePlus 6T“ patiks Jums labiau, tai yra tikrai stipresni variantai.

Dizainas ir ilgaamžiškumas.

Siūlomas „Asus“ kompanijos išmanusis telefonas „ROG“ pasižymi ypatingu dizainu, kuris tikriausiai patiks žaidimų mėgėjams, o kitiems naudotojams galbūt pasirodys per ryškus. 6,25 iki 3,00 0,33 colių (HWD) ir 7,87 uncijos – tai tikrai didelis telefonas. Beveik tokio pat dydžio ir svorio kaip išmanusis „Razer 2“, bet sunkesnis už „Pixel 3 XL“ (6,20 uncijos) ir „OnePlus 6T“ (6,46 uncijos). Dydžio ir svorio derinys leidžia „ROG“ tapti dviejų rankų įrenginiu – tai pliusas, bet ir kišenėje jam reikės daugiau vietos – tai gali būti minusu.

Pasukus telefoną, iš karto pamatysite žaidėjo estetiką. „Gorilla Glass Smoky“ galinė plokštė papuošta geometrinėmis linijomis. Pirštų atspaudų jutiklis turi šešiakampę formą ir yra nukreiptas nuo centro, todėl yra sunkiau pasiekiamas. Dėmesį traukia ir didelis logotipas, kuris ne tik šviečia tol, kol telefonas yra įjungtas, bet ir įspėja apie įeinančius skambučius ar žinutes. Tai tarsi „BlackBerry“ pranešimų indikatorius, tik labiau pasižymintis ryškumu.

Kairėje telefono pusėje yra metaliniai maitinimo ir garso reguliavimo mygtukai. Dešinėje yra USB-C įkrovimo prievadas ir lizdai aksesuarams. Kiekvienoje telefono pusėje taip pat yra specialūs ženklai – jautrūs mygtukai, kuriuos galima naudoti žaidimo metu. Telefono apačioje yra antrasis USB-C įkrovimo prievadas ir 3,5 mm ausinių lizdas.

Deja, bet „ROG“ telefonas neturi apsaugos nuo vandens ir dulkių. Kadangi telefonas yra pagamintas iš stiklo ir aliumininio rėmo, turi kelis prievadus – pagrindinis patarimas Jums – elgtis su juo atsargiai ir būtinai įsigyti apsauginį dėklą.

Ekranas.

„ROG“ telefono ekranas – 6 colių, 2160×1080 AMOLED. Ekrano santykis – 18:9. Korpuso kraštai – stambūs. Nepaisant to, tai puikus ekranas žaidimams ar vaizdo transliacijoms, pasižymintis spalvų ryškumu (451 nitai, cd/m2), todėl gali būti sunku ką nors pamatyti ekrane, šviečiant saulei.

Svarbiausias ekrano bruožas – tai 90 Hz atnaujinimo dažnis – pirmasis AMOLED. „Razer Phone 2“ pasižymi 120 Hz skystųjų kristalų ekranu, tačiau tai  nepalyginama su turtingomis „ROG“ telefono spalvomis. Aukštas telefono naujinimo dažnis užtikrina greitesnę reakciją, palyginus su tradiciniu 60 Hz išmaniojo telefono ekranu, kai žaidžiate, naršote svetainėse ar socialiniuose tinkluose. Žaidimų centre įmanoma pasirinkti atskirų žaidimų ir programų atnaujinimo dažnį, tačiau nepatartina nustatyti numatytą atnaujinimo 90 Hz dažnį, nes tai daug greičiau iškraus telefono akumuliatorių.

 

Tinklo ir garso našumas.

„ROG“ telefonas nėra pririštas ir veikia AT&T ir T-Mobile tinkluose. Jis palaiko 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/19/39/40/41/46/39/40/41/46/39/39/40/41/46 LTE bangas. 71-oji banga pastebimai neegzistuoja, o tai yra trūkumas T-Mobile naudotojams kaimo vietovėse. Tinklo našumas Manheteno centre T-Mobile tinkle puikus: 28 Mbps ir 29 Mbps, nepaisant intensyvios tinklo perkrovos. „Wi-Fi“ funkcija palaikoma 2,5 GHz ir 5 GHz dažnių juostose. Yra „Bluetooth 5.0“, skirtas ir nešiojamiems kompiuteriams, taip pat „NFC“, „Google Pay“.

Skambučių kokybė puiki. Perdavimas aiškus, su minimaliais iškirpimais, o triukšmo mažinimas blokuoja visus foninius triukšmus. Esant 88 dB, ausinių garsumas pakankamai stiprus, kad galima būtų dalyvauti pokalbyje triukšmingoje gatvėje.

„ROG“ telefono priekinės garso kolonėlės yra ištisos ir pakankamai garsios, nors garsas ir nėra toks ypatingas, kaip „Razer 2“ telefone. Tačiau yra DTS: X Ultra 1.0, skirtas geresnei garso kokybei, naudojant laidinės ausinės.

Procesorius ir jo aušinimas.

„ROG“ telefonas aprūpintas „Qualcomm Snapdragon 845“ procesoriumi. Vidinė atmintis – 128GB, tačiau nėra „microSD“ atminties kortelės lizdo. Todėl „Asus“ kompanija net vienerius metus siūlo naudotis „Google“ diske 100 GB talpos atmintimi nemokamai.

Po atliktų testų, „ROG“ telefonas pripažintas pačiu greičiausiu „Android“ telefonų šeimoje.  „Geekbench“ multi-core surinktų balsų rezultatas – 9,432, ir single-core – 2,572. Tai šiek tiek geriau nei „Razer 2“ telefonas  (9 044 multi-core, 2432 single-core) ir daug geriau nei „Pixel 3 XL“ (8 378 multi-core, 2649 single-core). Svarbu: lyginamieji testai idealiai tinka panašiai įrengtų telefonų palyginimui, tačiau jie negali pateikti tikslios informacijos apie telefonų kasdienę veiklą.

Žaidimai.

Kadangi „Asus ROG“ telefonas sukurtas žaidimams, išbandėme jį bežaisdami kelias išplėstines PUBG Mobile rungtynes. Sukūrėme individualų žaidimo profilį X režimu – tai programa, kuri leidžia kurti atskirus žaidimų profilius, reguliuoti greičio nustatymus ir peržiūrėti bendrą našumą. Sukūrę savo PUBG profilį, sukonfigūravome telefone įmontuotus mygtukus žaidimams ir minėtą „Air Trigger“, skirtą prisitaikymui ir šaudymui. Žaidimo testo rezultatai tobuli.

Siekiant išvengti perkaitinimo, sukurtos garų kameros, aušinimo plokštelės ir šilumos skirstytuvai.   Pastebėjome, kad po to, kai žaidėme PUBG apie valandą, telefonas pradėjo šilti, o akumuliatoriaus veikimo laikas sumažėjo 20 proc.

Pastebėjus, kad telefono akumuliatorius išsikrauna pakankamai greitai, „Asus“ kompanija, tai problemai išspręsti, siūlo specialų ventiliatorių „AeroActive Cooler“. Jis ypač veiksmingas, kai telefonas kraunamas žaidimo metu, nes turi apgalvotai įrengtą USB-C įkrovimo prievadą, esantį telefono apačioje, ir papildomą 3,5 mm lizdą.

Akumuliatorius.

„ROG“ telefonas pasižymi 4000 mAh akumuliatoriumi, tačiau jo veikimo trukmė tikrai nuvilia. Atlikus akumuliatoriaus veikimo laiko testą, kurio metu buvo įjungta vaizdo transliacija per „Wi-Fi“ (ekrano nustatymas iki 60 Hz), telefonas visiškai išsikrovė po 6 valandų ir 9 minučių. Tai be abejo geriau nei „Razer 2“ telefonas (4 valandos, 17 minučių), bet blogiau, palyginus net su pigesniu „OnePlus 6T“ modeliu (8 valandos, 31 min.) ir „Pixel 3 XL“ modeliu (8 valandos, 10 minučių).

Tačiau įprasto kasdienio naudojimo metu, kai X režimas išjungtas, o ekrano atnaujinimo dažnis nustatytas 60 Hz, telefonas nesukėlė jokių problemų ir puikiai veikė 12 val.

Pastebėjus, kad akumuliatorius išsikrauna, „ROG“ telefone yra  funkcija „HyperCharge“, kuri leidžia sulėtinti akumuliatoriaus iškrovimą iki 60 procentų per pusvalandį, naudojant pridėtą adapterį ir „Qualcomm Quick Charge 4.0 USB-C“ telefono apačioje ir šonuose.

Kamera.

„ROG“ telefonas turi net dvi galines kameras. Pirminis jutiklis turi 12MP ir f/1,7 diafragmą, o antrinis 8MP objektyvas turi 120 laipsnių matymo kampą. Telefono priekyje yra 8MP „selfie“ kamera su f/2.0 diafragma.

Ir galinės, ir priekinė kameros parodė gerus rezultatus bandymų metu, atliktų dieną. Bandymų nuotraukos pavyko puikiai, nors gal šiek tiek per ryškios. Priekinė kamera veikė beveik taip pat ryškioje šviesoje, nors ir buvo pastebėtas sumažėjęs fono detalizavimas.

Nuotraukų kokybė, esant blogam apšvietimui, jau nebuvo tokia gera (neryškus fonas, fono išplaukimai).

Nors kameros, esančios „ROG“ telefone ir rodo tinkamus rezultatus, tačiau, jei telefono prioritetas yra geras fotoaparatas, siūlome rinktis kitus modelius. Pavyzdžiui „OnePlus 6T“ modelis veikia panašiai ryškioje šviesoje, bet naktinio režimo dėka jis veikia daug geriau, esant net silpnam apšvietimui. O norint įsigyti telefoną su geriausia kamera, „Google Pixel 3 XL“ yra tinkamiausias pasirinkimas.

Programinė įranga.  

„ROG“ telefonas siūlomas su „Android 8.1“ Oreo operacine sistema. Nuvilia, kad ne su Android 9.0 Pie, bet yra tikimybė ateityje pamatyti ir tai. Virš „Android“ sistemos pritaikytas vadinamas „ZenUI“ telefone beveik viską keičia: nuo programėlių piktogramų iki pranešimo skydelio. Išvaizda rėkia žaidėjui apie ir vėl įgytą stilių. Laimei, jį galima lengvai pakeisti naudojant paleidimo priemones.

Telefone nėra nereikalingos programinės įrangos. „Asus“ apima įprastų programų rinkinį. Žaidimų Centro programa leidžia matyti statistinius duomenis apie telefoną ir kurti individualius naudotojų profilius žaidimams. Taip pat galite nustatyti galinį logotipą.

„ZenMoji“ taip pat yra instaliuota. Programa leidžia sukurti mielas GIF aplikacijas, kurios seka Jūsų veido judesius. Be kelių gyvūnų išvaizdų, yra ir keli žmogaus simboliai. Nors galite pakeisti savo „ZenMoji“ fono spalvą, pačios „ZenMoji“ nustatymų pakeisti negalima. Labai gaila, būtent todėl, kad nėra jokių nustatymų, kurie atstovautų žmonių koloritą.

Išvados

Jei renkatės telefoną žaidimams, „Asus ROG“ telefonas – tai vienas iš geriausių variantų, turinčių geriausią programinės įrangos ir funkcijų santykį. Tačiau tiems, kas žaidžia retai,  telefonas gali būti per „sunkus“. „OnePlus6T“ turi puikias specifikacijas ir yra 350 dolerių pigesnis, o „Pixel 3XL“ siūlo geriausią kamerą išmaniajame telefone, „Android“ naujienas ir specialias funkcijas.

 

Taip pat skaitykite