Į ką reikia atkreipti dėmesį, renkant išmaniojo telefono kamerą

Apžvalgos

Ieškote išmanųjį telefoną, kurio pagalba galima būtų daryti nuostabias nuotraukas? Štai ko reikia ieškoti, kad įsitikintumėte, jog tokį gavote. Išmaniųjų telefonų fotografavimo galimybės, tiesą sakant, tapo didžiuliu pranašumu, o tai, kaip gerai veikia kamera – tapo pagrindiniu klausimu, perkant išmanųjį. Štai, ką turėtumėte ieškoti, jei fotografavimas yra Jūsų darbas arba hobis. 

Ryški diafragma.

Aukščiausios klasės išmanieji telefonai turi platesnę objektyvo diafragmą nei pigesni išmanieji telefonai, todėl vaizdo kokybė yra daug geresnė.

Tinkamas megapikselių kiekis.

Visi mūsų aukščiausio sąrašo išmanieji telefonai pasižymi 12–21 megapikselių skaičiumi, tačiau  taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į mikronų / um pikselių skaičių, nes nuo jų tai taip pat gali priklausyti vaizdo kokybė. 

Didelis ekranas.

Kadangi nėra tradicinio vaizdo objektyvo, abiem rankomis laikysite išmanųjį telefoną ir ekraną naudosite kaip objektyvą. Rezultatas: kuo didesnis ekranas, tuo daugiau Jūs pamatysite. Taip pat, jei matote, kad išmaniojo telefono ekranas yra pagamintas iš „Gorilla Glass“, patikėkite, tai yra geras pasirinkimas, nes toks ekranas yra labiau atsparus įbrėžimams. Kuo didesnė ekrano skiriamoji geba, tuo aiškesnis bus vaizdas, todėl, galbūt, norėsite patikrinti telefono specifikacijas.

Optinis vaizdo stabilizavimas.

Vaizdo stabilizavimas – tai funkcija, kuri jau yra integruota išmaniojo telefono kamerose. Apsaugo nuotraukų kokybę, jei, pavyzdžiui, fotografavimo metu dreba rankos. Tai taip pat gali pagerinti Jūsų išmaniajame telefone įrašytų vaizdo įrašų kokybę.

RAW.

RAW yra vardas, suteiktas tam tikram failo tipui. Pagrindinis fotografavimo RAW pranašumas yra tas, kad Jūs galėsite traktuoti kiekvieną kadrą taip, kaip norite Jūs, o ne taip, kaip fotoaparatas nuspręs, kad jis turėtų atrodyti. RAW failai taip pat suteikia daugiau galimybių valdyti, kaip atrodys Jūsų galutinis vaizdas. Galėsite lengvai sureguliuoti ekspoziciją ir baltos spalvos balansą. RAW failų trūkumas: failų dydžiai yra pakankamai dideli, todėl jie užima daug vietos Jūsų išmaniajame telefone.

Lenses & Zoom.

Aukščiausios kokybės išmaniųjų telefonų objektyvai yra puikūs ir kartais gali pasiūlyti geresnę diafragmą nei maži skaitmeniniai fotoaparatai. Be to, kadangi dizaineriai nori, kad išmanieji telefonai būtų kuo kompaktiškesni, optiniam mastelio keitimui nėra skirta daug vietos. Todėl paprastai jie turi plataus kampo objektyvą arba kelis skirtingus objektyvus, ir mes visi žinome, kad „PRIME“ pranašumai yra geresni nei mastelio keitimas. 

Skirtingi objektyvų tipai:

  • Itin platus kampas – suteikia daug platesnį scenos vaizdą.
  • Plataus kampo / standartinis – tai jūsų standartinė kamera.
  • Teleobjektyvas – tai dažnai būna 2x arba 3x teleobjektyvas.
  • Nespalvota kamera / jutiklis – kai kurie siūlo specialų nespalvotą fotoaparatą, skirtą ryškioms, aštrioms nespalvotoms nuotraukoms.
  • Gylio fotoaparatas – naudojamas norint suskaidyti foną nuotraukose – daugelis telefonų gali sukurti šį efektą ir be gylio fotoaparato. 

HDR.

HDR arba didelis dinaminis diapazonas yra tai, kas ilgą laiką buvo fotografijoje, o dabar telefonų su fotoaparatais gamintojai tai demonstruoja savo įrenginiuose. Jis skirtas fotografuoti su geriausiu dinaminiu diapazonu (nuo šešėlių iki ryškiausių) ir pagerina vaizdo kokybę.

ISO kontrolė.

Tokiose vietose kaip interjeras debesuotomis dienomis, olose, koncertuose, patamsintose patalpose ir panašiai, išmaniajam telefonui tiesiog nepakanka šviesos, kad būtų galima kokybiškai nufotografuoti, todėl tokiose situacijose kamera padidina ISO lygį ir yra jautresnė šviesai. Tai tikrai puiku. Daugelis išmaniųjų telefonų turi triukšmo pašalinimo funkciją, bet ji gali būti gana stipri ir paversti vaizdo dalį „koše“, o tai gali sugadinti vaizdo įrašo kokybę taip pat, kaip ir triukšmas.

Fotoaparato valdymo parametrai.

Daugumai funkcijų fotoaparatas bus labai svarbus, ir kiekvieną kartą išleidžiant naują telefoną atrodo, kad jame yra įmontuota dar daugiau funkcijų. Be automatinės parinkties „spustelėkite“, dauguma vidutinės klasės ir aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų siūlo tam tikrą pro / rankinį režimą. Tai, ką galite valdyti, paprastai skiriasi kiekviename telefone: galite redaguoti ISO, fotografuoti RAW formatu, koreguoti nuotraukos baltos spalvos balansą ir naudoti ekspozicijos kompensaciją. Aukštesnės kokybės, naujesni išmanieji telefonai taip pat turi portreto / selektyvaus fokusavimo režimą, kuris sulieja Jūsų vaizdo foną, sukurdamas „bokeh“ įspūdį, kurį fotografuojate skaitmeniniais fotoaparatais, kai naudojama yra platesnė diafragma. Abiejuose režimuose galima naudoti įvairius filtrus, taip pat rasti parinkčių, kaip užfiksuoti panoramas, sulėtintus judesius, stačiakampius vaizdus ir vaizdo įrašus.

Vaizdo įrašas.

4K vaizdo įrašas – tai, kas rodoma naujuose išmaniuosiuose telefonuose, ir, be abejo, tai reiškia, kad Jūsų filmuojamas vaizdas nuo šiol bus tikrai geresnės kokybės. Naujausi išmanieji telefonai siūlo 4K vaizdo įrašą 60 kadrų per sekundę greičiu (tačiau daugelis jų turi „tik“ 30 kadrų per sekundę). Patikrinkite, ar filmuojant yra naudojama stabilizacija, nes tai žymiai pagerins kokybę, o galimybė įrašymo metu naudoti nepertraukiamą automatinį fokusavimą reikš, kad galėsite filmuoti ir geresnės kokybės vaizdo įrašus. Taip pat verta atsiminti, kad 4K vaizdo įrašas užims daug vietos, taigi, jei neturite telefono su dideliu atminties kiekiu arba telefono, kuriame galima naudoti atminties korteles, galbūt norėsite filmuoti „FullHD“ vaizdo įrašą.

Didelės spartos arba lėto vaizdo įrašai.

Smagiausias ir kūrybingas efektas, kurį Jūs tikriausiai esate mate internete, yra sulėtinto vaizdo įrašo vaizdas, kai fotoaparatas įrašo didelės raiškos spartos vaizdo įrašą lėto judesio atkūrimui.

Fokusavimas ir užrakto atsakymas.

Naudinga žinoti, kaip greitai gali sufokusuoti kadrą telefono kamerą, tačiau norint sužinoti, gali tekti perskaityti atsiliepimus. Taip pat naudinga žinoti, kiek kadrų per sekundę (fps) gali užfiksuoti fotoaparatas, nes greitas kadras per sekundę gali padidinti Jūsų galimybę padaryti gerą nuotrauką situacijose, kai objektas juda.

Blykstė.

Daugelyje išmaniųjų telefonų yra įmontuota LED blykstė, tačiau, kadangi ji yra šiek tiek per ryški, kai naudojama per arti, ir nesiekia labai toli fotografuodami tolimesnius objektus, neturėtumėte į tai atkreipti daug dėmesio. Tiesą sakant, dažniausiai norėsite išjungti blykstę, nes fotoaparatas paprastai yra nustatytas į „automatinę blykstę“, kuri gali suveikti, kai nenorite. Kai kurie siūlo dviejų spalvų LED blykstę patobulintam apšvietimui, o jei esate apsėstas „selfių“, galite rasti išmanųjį telefoną net su priekine LED blykste.

Kiek yra programėlių nuotraukoms?

Kaip iOS įrenginiams, taip ir įrenginiams su Android operacine sistema, yra tūkstančiai programėlių, nors Google Play parduotuvėje tikriausiai yra daug daugiau nei Apple App Store, vien todėl, kad jas lengviau kurti ir jos yra labiau prieinamos Android platformoje. Taigi, galite daryti bet ką – nuo nuotraukų redagavimo iki pavertimo juokingu gifu, pasižyminčiu keistomis animacinių filmų akimis su programomis, tačiau Snapseed ir Adobe nuotraukų redagavimo programėlės, tokios kaip Adobe Photoshop Fix, yra ypač geros, be to, yra keletas tinkamų, skirtų paversti vaizdus koliažais. Populiariuose socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook ir Instagram, taip pat yra įmontuoti nuotraukų filtrai, kuriuos galite naudoti norėdami, kad Jūsų nuotrauka būtų „mėgstama“.

Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of