Kaip parinkti mobilų telefoną vaikui

Apžvalgos

Ar jūsų vaikas pasiruošęs gauti pirmąjį savo mobilų telefoną? Pateikiame patarimus, kaip tinkamai parinkti telefoną vaikui.

Vaikai auga ir netrukus pradeda reikalauti savo mobilaus telefono. Nors iš pradžių ir nesąmoningai leidžiate vaikui žaisti su savo mobiliuoju telefonu, iš tiesų, atskiras telefonas vaikui turi ir kelis teigiamas aspektus. Galimybė susisiekti su savo vaiku, kai jis nėra namuose, gali suteikti papildomo ramybės ir palengvinti popamokinės veiklos logistiką. Be to, ir jūsų vaikas jausis saugiau, jei žinos, kad kritiniu atveju gali jums paskambinti.

Vis dėlto, kadangi šiais laikais dauguma mobiliųjų telefonų yra išmanieji, nupirkdami vaikui telefoną jūs taip pat suteiksite jam neribotą prieigą prie interneto. Dėl šios priežasties, jei svarstote galimybę nupirkti vaikui mobilų telefoną, svarbu pasikalbėti su vaiku apie saugumą internete. 

Renkant telefoną vaikui be saugumo naudojantis internete, reikia atsižvelgti ir į daugelį kitų veiksnių. Pasidomėkime, ką reikia žinoti. 

Ar vaikui iš tiesų reikia išmaniojo telefono?

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį jums reikia įvertinti – kodėl perkate vaikui telefoną. Jei norite, kad tai būtų vaiko susisiekimo priemonė kritiniu atveju, ne išmanusis įrenginys būtų geresnis pasirinkimas. Žinoma, dauguma vaikų nori telefono, kuriuo būtų galima ne tik kalbėti, bet mažiesiems pakaks ir paprasto mobilaus telefono aparato.

Kiek pinigų norite išleisti?

Jei norite, kad mobiliuoju telefonu vaikas galėtų žaisti žaidimus, fotografuoti ir puikuotis, tuomet teks rinktis išmanųjį telefoną. Dauguma jų kainuoja apie 700 eurų ar daugiau (ne vieno ir ne dviejų modelių kaina siekia ir 1000 eurų!). Tačiau jums nereikės apiplėšti banko, kad galėtumėte gauti gerą, tvirtą išmanųjį telefoną, kuriuo vaikas bus patenkintas. Mes radome daugybę telefonų, kurių kaina siekia apie 300 eurų ir kurie puikiai veikia – taip pat, kaip ir populiariųjų prekinių ženklų modeliai.

Ko norite iš telefono?

Kai renkate telefoną savo vaikui, geriausia nesirinkti naujausio, madingiausio modelio. Tikėtina, kad vaikas jį pames ar sudaužys, o rinkdamiesi pigesnį variantą jūs išvengsite širdies skausmo dėl prarastų pinigų.

Tik nepirkite tokio telefono, kuriuo nebus smagu naudotis. Itin lėtas veikimas, nesuderinamumas su naujausiais žaidimais, nuvils jūsų vaiką, todėl prieš įsigydami pirkinį, įsitikinkite, kad modelis tinkamas. Ir net negalvokite apie pirkimą telefono, kuriame nėra asmenukių fotoaparato! 

Taip pat turėtumėte ieškoti gana patikimo telefono. Patikėkite, vaikas tikrai ne kartą išmes telefoną. Įsigiję apsauginį dėklą ir gerą ekrano apsaugą jūs šiek tiek sumažinsite žalos riziką, tačiau geriausia strategija – tvirtas, patikimas modelis.

Kiti dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti:

  • Žaidimų pirkimas gali gerokai patuštinti jūsų piniginę, o žaidimų kūrėjai žino būdus, kaip išgauti pinigus iš žaidėjų. Už kai kuriuos žaidimus sąskaita ateis tik kartu su mobiliųjų paslaugų sąskaita, todėl iki mėnesio pabaigos galite nežinoti, kiek reikės mokėti.
  • Bluetooth yra belaidžio ryšio tipas, paprastai naudojamas tuomet, kai jungiamasi prie belaidžių garsiakalbių ir ausinių. Tačiau, jei yra įjungtas Bluetooth ryšys, bet kuris šalia esantis įrenginys gali surasti mobilų telefoną ir siųsti į jį nuotraukas. Mažųjų telefonuose išjunkite šį ryšį, o didieji, jei reikės sujungti su ausinėms ar garsiakalbiu, įsijungs patys. Patarkite vaikams niekada neatidaryti iš nepažįstamųjų gautų vaizdų.
  • Vaikams fotoaparatas gali būti puiki kūrybinė priemonė. Tačiau netinkamos nuotraukos, ypač jei vaikas jomis dalinasi socialiniuose tinkluose, gali sukelti nemalonumų. Pakalbėkite su savo vaiku apie tinkamą vaizdų naudojimą ir galimas pasekmes.
  • Socialiniai tinklai – tikras minų laukas jauniems žmonėms, todėl būtinai aptarkite su vaiku, ką jis turėtų daryti ir ko neturėtų. Atminkite, kad tik vyresni nei 13 metų vaikai turėtų turėti galimybę naudotis socialiniais tinklais. 
  • Daugelyje telefonų yra įmontuota GPS sistema tokioms funkcijoms kaip Google Maps. Tačiau jei jūsų vaiko telefone nėra privatumo nustatymų, bet kuris „draugas“ gali matyti, kur yra jūsų vaikas. Visada nustatykite vaiko telefone didžiausią galima privatumą, kad išvengtumėte kvailokų klaidų.
Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of