Kažkas seka Jus Jūsų mobiliojo telefono pagalba? Štai kaip tai galite sužinoti!

Apžvalgos

Vadovaukitės šiais patarimais, kad galėtumėte užtikrinti Jūsų, Jūsų telefono, Jūsų duomenų ir slaptažodžių bei PIN kodo saugumą.

Šiais laikais žmonių pasitikėjimas programėlėmis labai padidėjo. Aš esu tikras, kad Jūs neneigsite, jog pirmas dalykas, kurį matote ryte – tai Jūsų mobilusis telefonas, arba Jūs atsibundate nuo skambučio ar pranešimo; o paskutinis dalykas, kurį matote prieš eidami į „sapnų karalystę“ – tai irgi yra Jūsų telefonas, taip? Viskas, nuo banko sąskaitos duomenų iki būsimos kelionės maršruto, yra saugoma mūsų išmaniajame telefone. Mūsų gyvenimas sukasi aplink mūsų telefonus, o pametę įrenginį jaučiamės neramūs bei pasimetę.

Jei mes norime kur nors keliauti, savo išmaniajame telefone naudojame žemėlapių programėlę, kai esame alkani, bet tuo pat metu tingime gaminti maistą ar išeiti iš namų pavalgyti, tiesiog užsisakome maistą internetu iš daugybės maisto pristatymo programėlių, esančių mūsų telefone. Nuo apsipirkimo, naujienų skaitymo, sąskaitų apmokėjimo – viskas gali būti atlikta daugybės išmaniųjų telefonų programėlių pagalba.

Neginčijama, kad turint tiek daug skirtingų dalykų viename įrenginyje, mūsų priklausomybė nuo mobiliųjų telefonų bėgant laikui padidėjo daugybę kartų. O dabar tik įsivaizduokite, kad kažkas seka Jūsų mobilųjį telefoną. Taip, tai įmanoma, ir negalvokite, kad taip nutinka tik filmuose, panašius įvykius fiksavo žmonės visame pasaulyje. Mes dažnai perkame brangius išmaniuosius telefonus, kad eitume koja kojon su naujausiomis technologijomis bei madingiausiomis tendencijomis, tačiau ar kada pagalvojame, kaip naudoti įrenginį, kad užtikrinti, jog mūsų saugumui negrėstų pavojus. Išmanieji telefonai gali būti lengvai sekami ir tai nebūtinai turi būti apmokytas programišius: kiekvienas, turintis pagrindines šiuolaikinių technologijų žinias, gali stovėti už įsilaužimo į Jūsų išmanųjį telefoną.

Jūs turėjote skaityti ar bent jau matyti naujienas apie įsilaužimus į asmenines Facebook, Twitter ar Google paskyras. Labai dažnai išmaniuosiuose telefonuose esančios programos vagia svarbiausius Jūsų duomenis. Tačiau problema yra tai, kaip nustatyti, kas seka Jūsų duomenis? Norėdami išspręsti Jūsų nerimą, mes sukurėme keletą paprastų patarimų, leisiančių Jums netapti auka.

Skambučių ir pranešimų peradresavimo kodas *#21#

Surinkite šį kodą savo išmaniajame telefone ir paspauskite skambinimo mygtuką. Tai parodys, ar Jūsų skambučiai, žinutės bei kita informacija yra nukreipiami į kitą numerį. Jeigu tai pasitvirtina, Jūs matysite, kokie skambučiai yra peradresuojami ir į kurį numerį. Visa informacija bus pasiekiama Jūsų išmaniojo telefono ekrane, kai tik surinksite šį kodą.

Ne visada yra būtina šią funkciją įjungti savo telefone. Kartais gali būti, kad Jūsų partneris, tėvai ar bet kuris kitas Jūsų šeimos narys įjungė šią skambučių bei žinučių peradresavimo funkciją Jūsų telefone tam, kad galėtų Jus sekti.

Norėdami sužinoti, ar perduodami Jūsų duomenys, sinchronizavimas, skambučiai ir kt., surinkite šį kodą *#62#

Surinkite šį kodą savo „Android“ telefone ir Jūs sužinosite, ar Jūsų išmaniojo telefono numeryje nėra peradresavimo. Tai yra geriausia Jūsų išmaniojo telefono savybė, padedanti išsiaiškinti, ar kas nors seka Jus daviklių pagalba ar kokiu nors kitu metodu. Gali būti, kad visa Jūsų informacija yra stebima Jūsų paslaugų teikėjo arba IPT (interneto paslaugų teikėjo). Savo saugumo užtikrinimui sustabdykite visų rūšių peradresavimą telefone.

Visų rūšių peradresavimo iš savo telefono sustabdymas ##002#

Tai yra universalus kodas, skirtas sustabdyti visų rūšių peradresavimą iš telefono. Patartina naudoti šį kodą kiekvieną kartą, kai įjungiate tarptinklinį ryšį, ypač vykstant į tarptautinę kelionę.

Norint sužinoti savo telefono IMEI, įveskite kodą *#06#

Tai yra universalus kodas, skirtas sužinoti Jūsų telefono IMEI (tarptautinis mobiliosios įrangos identifikatorius) kodą. IMEI kodas yra labai naudingas, nes jis padeda surasti telefoną praradimo atveju. Vis dėlto patartina niekam neatskleisti savo telefono IMEI kodo. Pametus telefoną, vos tik jam įsijungus, Jūs iškart turėsite galimybę sužinoti jo buvimo vietą.

Metodai, užtikrinantys Jūsų telefono saugumą

Atnaujinkite antivirusinę programinę įrangą

Nepriklausomai nuo to, kokį telefoną ir kokį jo modelį naudojate, pirmiausia atnaujinkite antivirusinę programą. Jei to nepadarysite, Jūsų telefonas gali atsidurti pavojuje. Ne tik virusai, bet ir Trojanas taip pat gali paveikti Jūsų telefoną bei pavogti telefono slaptažodį ir PIN kodą.

Sustabdykite savo telefono sekimą (sekimas per reklamą)

Telefonų vartotojai vienaip ar kitaip dažnai nerimauja dėl šios problemos. Reklama, gaunama iš interneto, per SMS žinutes ar Android išmaniųjų telefonų programėles, gali lengvai Jus sekti. Norėdami tai sustabdyti, atlikite šiuos veiksmus:

iOS vartotojai

Nustatymai >> Privatumas >> Reklama >> Riboti skelbimų stebėjimą

Eikite į savo telefono nustatymus, spustelėkite privatumo parinktį ir eikite į reklamos skyrių. Pamatysite daug parinkčių, iš jų pasirinkite parinktį Riboti skelbimų stebėjimą. Naudodami parinktį Reklamos identifikatorius, galite iki tam tikros datos patikrinti, kiek sekimo kodų buvo patalpinta Jūsų išmaniajame telefone. Galite lengvai juos atjungti.

Android vartotojai

Nustatymai >> Google >> Reklama>> Atjungti reklamos personalizavimą 

Jei pasirinksite šią parinktį, Jūsų telefone esančios programėlės žinos, kad negali būti rodomos personalizuotos programos, kuriančios Jūsų profilį.

  1. Naudokite saugesnes žinučių siuntimo programas. Galite naudoti Telegram, Chare, Wickr, Signal ir, žinoma, WhatsApp, kurios yra saugesnes dėl naudojamo šifravimo.
  2. Neatsisiųskite į savo išmanųjį telefoną nepatikrintų programų. Naudokite Google ar iOS programas tik patikrinę jų įvertinimus.
  3. Taip pat venkite jungti telefoną prie nežinomų nešiojamų bei stacionarių kompiuterių ar kitų įkrovimo šaltinių, nes labai dažnai viešieji įkrovimo taškai būna sugadinti ar pažeisti virusais.
  4. Niekada nesuteikite leidimo jokiai svetainei ar programėlei sekti Jūsų telefoną.
Taip pat skaitykite