Mobilieji telefonai senjorams

Apžvalgos

Jei esate vyresnio amžiaus asmuo, gyvenantis namuose, greičiausiai pagalvojote apie mobilųjį telefoną, kuris padėtų jums išlikti saugiems ir palaikyti ryšį. Tinkamo pirkinio paieška prasideda nuo to, kai tiksliai apsisprendžiate, ko jums reikia iš telefono. Ar reikia labai didelio teksto? Puikios kameros pokalbiams su anūkais? Išmaniojo telefono, kuris padės jums valdyti išmaniuosius įrenginius? Paprasčiausio telefono, skirto tik pagalbos skambučiams? Pasirinkimas yra pirmasis žingsnis ieškant tinkamo telefono ir tinkamo plano.

 

Kodėl jums reikia mobilaus telefono?

Šiomis dienomis beveik viskam naudojame savo išmaniuosius telefonus, tačiau renkantis naują telefoną pravartu susiaurinti savo pagrindinį tikslą. Išsiaiškinus, kam naudosite savo telefoną, galėsite lengviau pasirinkti modelį bei pokalbių ir duomenų planą. Štai keletas dažniausių būdų, kam vyresnio amžiaus asmenys naudoja mobilų telefoną:

  • Pagalbos skambučiai
  • Vaizdo pokalbiai su anūkais
  • Susirašinėjimas su draugais
  • GPS naudojimas vairuojant ar vaikštant
  • Orų prognozės tikrinimas
  • Sveikatos stebėjimas naudojantis programėlėmis 
  • Prieiga prie interneto

Mobiliojo telefono parinktys
Kai nustatysite, kam jums reikia mobiliojo telefono, galite pradėti siaurinti pasirinkimą. Pateikiame kelis mobiliųjų telefonų kategorijas. 

Atlenkiami telefonai

Šie telefonai atsilenkia, kad galėtumėte pamatyti klaviatūrą ir ekraną, juos lengva naudoti. Apsvarstykite galimybę įsigyti šį telefoną, jei jums nereikia daug funkcijų ir norite paprastumo. Tik atminkite, kad tokiu telefonu negalėsite dalyvauti vaizdo pokalbiuose, naudotis internetu ar naudotis navigacija. Tačiau tai gali būti būtent tai, ko ieškote. 

Didžiuliai telefonai

Šių stačiakampių telefonų nereikia atlenkti, jie gali patikti vyresnio amžiaus asmenims, turintiems problemų su riešo sąnariais ar tiems, kuriems sunkiai sekasi valdyti smulkesnius daiktus. Klaviatūra yra iškart po neliečiamu ekranu. Kaip ir atlenkiami telefonai, šie taip pat neturi interneto ryšio, todėl tinka naudoti tik skambučiams ir trumpųjų pranešimų siuntimui.

Išmanieji telefonai

Šiandien šie telefonai sudaro didžiausią mobiliųjų telefonų kategoriją. Naudodamiesi programėlėmis ir interneto ryšiu, šiais telefonais galėsite tiek pramogaut, tiek pasinaudoti praktiškai. Tai gali būti puikus pasirinkimas patyrusiems senjorams, kurie mėgsta mokytis naujų dalykų ir nuolat atnaujinti žinias. Prieš rinkdamiesi tokio tipo telefoną įsitikinkite, ar jums patogu naudotis jutikliniu ekranu. 

Galimi išmaniojo telefono naudojimo pranašumai

Pramogos – išmanieji telefonai gali išgelbėti vyresnio amžiaus žmones nuo nuobodulio. Vieniši senjorai gali žaisti žaidimus, klausyti audio knygų, sekti socialinę žiniasklaidą. 

Didesni bendrinimo pajėgumai – senjorai, kurie naudojasi išmaniaisiais telefonais, gali išvengti vienišumo jausmo, nes telefonu gali lengvai siųsti ir gauti nuotraukas bei vaizdo įrašus iš artimųjų. Tai itin aktualu, jei draugai ir anūkai gyvena toli.

Praktinės programėlės – išmanieji telefonai gali teikti valandų valandas pramogų, tačiau jie taip pat gali palengvinti ir efektyvinti gyvenimą. Senjorai gali naudoti programas, kurios padeda nepamiršti laiku išgerti vaistų, susisiekti su gydytoju ir, be kita ko, gauti aktualius orų pranešimus.

Stimuliacija – senjorai, norintys paaštrinti savo mąstymą, gali naudotis smegenų mankštomis, kurios padeda pagerinti atmintį ir loginį mąstymą.

Galimi išmaniojo telefono naudojimo trūkumai

Mokymasis – senjorams, kuriems trūksta techninių įgūdžių, gali būti sudėtinga ir visai nelinksma savo amžiuje mokytis naujų dalykų. Kai kurie gali tiesiog nenorėti skirti laiko susipažinimui su nauju sudėtingu įrenginiu. 

Per daug galimybių – žmonėms, norintiems naudotis tik keliomis savo telefono funkcijomis, toks šimtus galimybių turintis telefonas gali būti tikras smūgis. Dėl papildomų programų gali būti sunkiau rasti ir naudoti pagrindines funkcijas, tokias kaip teksto žinutės arba datos ir laiko patikrinimas.

Brangu – net pats paprasčiausias išmanusis telefonas jums kainuos mažiausiai šimtą eurų, kai kurių šiuolaikinių telefonų kaina gali siekti ir tūkstantį dolerių. Tiek pinigų verta mokėti tik tuomet, jei planuojate naudoti daugumą funkcijų. Naudojantis išmaniuoju telefonu taip pat reikės mokėti už mobiliuosius duomenis arba internetą, kurio reikės programėlėms. 

Sunkiau nustatyti – išmaniuosius telefonu gali būti sudėtingiau nustatyti nei įprastus telefonus. Dėl šios priežasties geriau paprašyti draugo ar šeimos nario, kad jis padėtų nustatyti telefoną, arba paprašykite parduotuvės darbuotojo, kad jis paruoštų jūsų telefoną naudojimui.

Telefono funkcijos, skirtos senjorams

Garsas

Jei esate vyresnio amžiaus, neprigirdintis suaugęs asmuo, pabandykite rasti mobilų telefoną, kurio garsumo diapazonas būtų didesnis. Kai kurie telefonai yra specialiai sukurti silpniau girdintiems, kiti yra suderinami su klausos aparatais.

Kamera

Ar dažnai fotografuojate savo anūkus ar gėlyną? Tokiu atveju galbūt norėsite ieškoti mobiliojo telefono su kokybiška kamera. Labiau tikėtina, kad šią funkciją rasite aukštesnės klasės išmaniuosiuose telefonuose, nors net ir įprastuose mobiliuosiuose telefonuose yra fotoaparatas.

Ekrano dydis

Kai kurie vyresni klientai gali norėti mažo telefono, kurį lengva įsidėti į kišenę. Kiti gali norėti telefono su dideliu ekranu, kad būtų lengviau skaityti ar rašyti. 

Pagalbos mygtukas

Kai kuriuose telefonuose, kurie sukurti specialiai senjorams, yra mygtukas, kuris automatiškai surenka jūsų pasirinktą skubios pagalbos telefono numerį. Tai gal būti naudinga, jei nutinka nelaimė ir neturite laiko ieškoti tinkamo kontakto. 

Piršto antspaudo atpažinimas

Kai kuriuose naujesnių modelių išmaniuosiuose telefonuose yra pirštų antspaudų atpažinimo funkcija – taip galite atrakinti savo įrenginį. Telefono nustatymo metu nuskenuosite savo piršto antspaudą bei visų kitų, kurie galės atrakinti jūsų telefoną. Senjorams, kuriems sunku atsiminti saugos kodą, tačiau vis dėlto reikia apsaugoti savo telefoną, tai gali būti puiki išeitis. 

Senjorams pritaikomi parametrai

Jei nenorite pirkti specialiai senjorams skirtų mobilaus telefono ir renkatės įprastą modelį, yra daugybė parametrų, kuriuos galima pritaikyti pagal savo poreikius. Pateikiame kelis nustatymus, kuriuos galima koreguoti, kad telefonu būtų lengviau naudotis vyresnio amžiaus žmonėms. 

Piktogramų dydis

Dauguma telefonų gamintojų išskiria piktogramas, kad pagrindinis ekranas būtų tvarkingesnis, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems regėjimo problemų, tai gali apsunkti naudojimąsi mobiliuoju telefonu. Jei norite padidinti piktogramų dydžio mastelį, tai galite padaryti atlikdami telefono nustatymus.   

Įgarsinimas

Ši funkcija leidžia telefonui garsiai skaityti ekrane rodomą tekstą. Pavyzdžiui, gauta žinutė jums bus garsiai perskaityta. 

Didinantis fotoaparatas

Įjungus padidinančią funkciją telefono kamera gali veikti kaip padidinamasis stiklas – galėsite padidinti bet kurį objektą, į kurį nukreipsite kamerą. Senjorams ši funkcija gali patikti. 

Išvada

Mobilieji telefonai gali suteikti vyresnio amžiaus žmonėms galimybę gyventi savarankiškiau, užtikrinti žinojimą, kad pagalba yra lengvai pasiekiama paspaudus vos vieną mygtuką. Be to, naudodamiesi mobiliuoju telefonu senjorai gali rasti socialinį ryšį, dalintis nuotraukomis, sekti socialinę mediją, dalyvauti vaizdo pokalbiuose, išlaikyti ryšį su draugais ir artimaisiais. Taip pat galite pasirinkti patogesnį ir saugesnį gyvenimo būdą naudodamiesi kai kuriomis išmaniuosiuose telefonuose esančiomis praktinėmis programėlėmis, tokiomis kaip priminimas apie parkavimo aikštelėje paliktą automobilį, medicininės programėlės ir pan. 

Nors mobiliųjų telefonų rinkoje yra daugybė įvairių modelių, tinkamas įrenginio pasirinkimas gali padėti senjorams išlaikyti savo įprastą gyvenimo būdą neatsisakant laisvės savarankiškai gyventi namuose.

Taip pat skaitykite