Norite savo vaikui nupirkti telefoną? Pirmiausia perskaitykite šį straipsnį

Apžvalgos

Telefono pirkimas – svarbu įvykis. Ypač jei telefoną perkate savo vaikui. Šiandien tampa vis svarbiau užtikrinti, kad vaikas galėtų palaikyti ryšį su draugais ir šeima. Tačiau dėl didelės pasiūlos labai sunku apsispręsti, koks telefonas vaikui būtų tinkamiausias. 

Nors tokio dalyko kaip „puikus telefonas“ nėra, yra keli veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, kad galėtumėte lengviau priimti sprendimą. 

Baterijos tarnavimo laikas

Telefonas vaikui nebus naudingas, jei vaikui būnant mokykloje išsikraus baterija. Dažniausiai perkant telefoną su didesne baterija, ją įkrauti reikia rečiau. Šiandien daugumos baterijų pajėgumas siekia apie 3 000 mAh, tai reiškia, kad pilnai įkrauta baterija tarnauja bent vieną dieną. Kuo daugiau baterija turi mAh, tuo ilgiau ji tarnauja. Bet pajėgios baterijos dar reikėtų atkreipti dėmesį į kitus veiksnius, pavyzdžiui, ekrano dydį, skiriamąją gebą ir naudojamą procesorių.

Atsparumas vandeniui

Perkant telefoną vaikui, svarbu rinkti tai, kas jau patikrinta laiko. Kai kurie telefonai yra patvaresni ir šiuo požiūriu vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, yra įrenginio IP įvertinimas. 

IP (angl. apsauga nuo įsiskverbimo) naudojamas siekiant nustatyti telefoną atsparumą vandeniui ir dulkėms. Geriausias telefonų IP įvertinimas yra IP68 – tai reiškia, kad į telefoną nepatenka dulkės ir telefoną galima panardinti į vandenį iki vieno metro gylio. Atsižvelgiant į tai, IP įvertinimas – tai patikinimas, kad telefonas gali būti atsparus tam tikriems veiksniams. 

Programinės įrangos atnaujinimai ir saugos pataisos

Kai telefoną perkate su vaiku, jo prioritetai gali būti tokie kaip ekranas, fotoaparatas, akumuliatorius ir t. t. Šie dalykai iš tiesų yra svarbūs, tačiau tikriausiai svarbiausias dalykas, į ką reikėtų atsižvelgti, yra tai, kad telefonas laikui bėgant atnaujins programinę įrangą. Programinės įrangos atnaujinimai ir saugumo pataisos yra labai svarbios prietaiso ilgaamžiškumui. Tai net prideda naujų funkcijų ir palaiko sklandų veikimą, bet ir koreguoja visas klaidas ar saugumo spragas, kurios gali pakenkti. 

Biometrinis saugumas

Kai vaikas gauna naują telefoną, tai tampa tik jo nuosavybe. Kad užtikrintumėte, jog telefono niekas nepasisavintų, rekomenduojama įsigyti vieną iš biometrinio saugumo formų. 

Populiariausia biometrinio saugumo forma yra piršto antspaudo jutiklis. Vaikas gali registruoti savo piršto antspaudą ir nuo tos akimirkos telefonas atsirakins tik tuo atveju, jei jutiklis aptiks registruotą piršto antspaudą.

Daug Android telefonų siūlo veido atpažinimo paslaugą. Paprastai atrakinimą pagal veido atpažinimą galima atlikti priekinio vaizdo kamera – tai ne tokia saugi funkcija, kaip atrakinimas pagal piršto antspaudą, tačiau naudinga norint, kad vaikas turėtų kelias telefono atrakinimo galimybes.  

Jums nebūtina išleisti daug pinigų

Išmanieji telefonai visuomet kainavo daug, tačiau dabar retai pamatysime modelių, kurie kainuoja 1000 eurų ar daugiau. Neneigsime, kad tokie modeliai tikrai geri, tačiau daugumai žmonių ši kaina per didelė, ypač jei telefonas perkamas vaikui. Laimei, jums tikrai nereikia mokėti 1000 eurų. Tiesą sakant, rinkoje yra daugybė kokybiškų modelių už patrauklią kainą. 

Taip pat skaitykite