Pametėte telefoną? Kaip jį galima rasti, jei naudojatės Android operacine sistema

Naujienos

Tai yra pirmoji taisyklė ieškant pamestų daiktų – paklauskite savęs, kur ir kada paskutinį kartą daiktą matėte. Nepanikuokite, jei neprisimenate. Daugybė rinkoje esančių išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pasižymi funkcijomis, kurių pagalba galima sekti jų buvimo vietą. Nesvarbu, ar naudojatės įrenginiu su iPhone ar Android operacine sistema, Jūsų mobiliajame įrenginyje turėtų būti specialiai pritaikytos programėlės, kurios padės jį rasti. 

Ar buvote pametę telefoną ar planšetinį kompiuterį su Android operacine sistema?

Niekas nenori prarasti to, kas jam priklauso, bet kartais tai nutinka net atsargiausiems iš mūsų. Todėl visada yra išmintinga atlikti keletą žingsnių, kad įsitikintumėte, jog esate pasiruošę, jei taip kartais nutiks. 

  • Jei įrenginyje su Android operacine sistema jau turite atsiųstą programėlę „Rasti mano įrenginį“ iš Google Play parduotuvės, ir ji yra įjungta, didelė tikimybė, kad tai padės greitai rasti pamestą įrenginį. Kad programėlė „Rasti mano įrenginį“ veiktų, Jūsų įrenginys turėtų būti prijungtas prie „Wi-Fi“ ar mobiliųjų duomenų, turėti „Vietos nustatymus“ ir būti matomų „Google Play“ parduotuvėje. Įrenginys taip pat turi būti registruotas Google paskyroje.
  • Įrašykite ir išsaugokite savo mobiliosios įrangos (IMEI) tarptautinį identifikatorių tuo atveju, jei Jums reikės pranešti apie vagystę. Tai yra unikalus skaitmeninis identifikatorius, identifikuojantis gamintojo modelį ir serijos numerį. Rasti jį galite savo telefono nustatymuose.

Kaip Google gali padėti rasti įrenginį su Android operacine sistema.

Daugeliui įrenginių su Android operacine sistema Google siūlo keturis būdus, kaip nuotoliniu būdu galima rasti, išjungti ar užblokuoti pamestus įrenginius. Svarbu: vis dėlto, turėtumėte suaktyvinti šiuos nustatymus savo įrenginyje iš anksto.

  • Nuotolinis radimas.

Eikite į android.com/find puslapį ir prisijunkite prie Google paskyros. Taip galėsite pamatyti apytikslę telefono vietą arba paskutinę žinomą jo buvimo vietą. Tokios programėlės, kaip Google Maps, taip pat gali pateikti Jūsų įrenginio buvimo vietos istoriją. 

  • Paleisti garsą.

Nepaisant to, ar Jūsų telefone yra nustatytas garso signalas, jis suskamba, vibruoja ar tyli, parinktis „Paleisti garsą“, leidžia net penkias minutes jam skambėti visu garsumu. Bet tai gali padėti tik tada, jei esate šalia savo įrenginio.

  • Užraktas.

Naudodami saugos PIN kodą ar slaptažodį galėsite net nuotoliniu būdu užrakinti savo įrenginį su Android operacine sistema. Jei neturite užrakto, galite jį nustatyti nuotoliniu būdu. Ši funkcija taip pat leidžia užrakinimo ekrane rodyti pranešimą arba telefono numerį.  

  • Ištrinti.

Kaip paskutinę galimybę, galite visam laikui ištrinti visus duomenis įrenginyje arba atkurti gamyklinius parametrus. Bet tai reiškia, kad taip pat ištrinsite programėlę „Rasti mano įrenginį“, ir ji nebebus naudojama Jūsų įrenginyje. Jei Jums pasisekė rasti savo įrenginį, kai nuotoliniu būdu jau ištrynėte visus duomenis, Jums reikės Google paskyros slaptažodžio, kad vėl galėtumėte jo naudotis. 

Svarbu: Google yra viena galima problema: dviejų veiksnių autentifikavimas. Jei sukonfigūravote tai norėdami pasiekti Google paskyrą, neturėsite prieigos prie savo telefono tam, kad gautumėte kodą  teksto arba Google autentifikacijos programos pagalba. Atsakymas į šią dilemą yra paprastas: saugokite atsarginį dviejų veiksnių autentifikavimo kodų sąrašą, kurį pateikia Google.

Ką dar galite atlikti, kad rasti savo išmanųjį telefoną?

Pametę išmanųjį telefoną su Android operacine sistema, galite atlikti tokius papildomus veiksmus. Praneškite paslaugų teikėjui, kad Jūsų telefonas yra pamestas arba pavogtas, kad būtų išvengta neteisėtų mokėjimų. Taip pat turėtumėte įrašyti ir išsaugoti savo įrenginio tarptautinį mobiliojo įrenginio identifikatorių (IMEI), kad įvykus telefono vagystei, apie tai būtų galima pranešti teisėsaugai. 

Tikrai negalite numatyti, ar Jūsų telefonas bus pavogtas, pamestas ar ne. Bet Jūs galite būti tam pasirengę. Svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti norėdami apsaugoti savo įrenginį, yra aukščiau aprašytų saugos funkcijų nustatymas ir įjungimas. Taip galėsite greitai surasti savo įrenginį arba, bent jau, apsaugoti asmeninę informaciją nuo patekimo į svetimas rankas. 

Taip pat skaitykite