5 meditavimui skirtos programėlės, kurios padės nusiraminti

Naujienos

Šių metų pradžioje žmonės kaip niekada aktyviai „Google“ paieškoje ieškojo „meditacijos programėlės“. Nors Naujųjų metų pažadų metas jau praėjo, niekuomet nėra vėlu pasirūpinti savo ramybe. Yra daugybė anekdotų vertų įrodymų, kad meditacija veikia – apsidairykite, kiek daug tam skirtų studijų, knygų ir vaizdo įrašų. Tačiau Johns Hopkins Universiteto tyrėjai įrodė, kad yra ir mokslinių meditacijos naudos įrodymų. Tyrėjai iš 19 000 meditacijos studijų atrinko 47, kurios atitiko nustatytus kriterijus. Mokslininkų išvada: mąstymo meditacijos programos gali padėti sumažinti nerimą, depresiją, skausmo lygį. Nežinote nuo ko pradėti? Siūlome penkias meditacijos programėles, kurias verta išbandyti.

Programėlė „Calm“

Privalumai: „Calm“ ne veltui buvo nominuota kaip Apple 2017 metų programėlė. Sąsajoje yra  vaizdingi kraštovaizdžiai, siūloma daugiau nei 100 įvairių kursų: nuo „7 dienos ramybės“ („7 Days of Calm“ – įvadas į meditaciją) iki „Kūno nuskaitymas“ („Body Scan“ – mokymasis pajusti savo kūną) ir „Koledžo kolekcija“ („College Collection“ – sąmoningumo pamokėlės studentams). Pradedantieji gali išbandyti 7 dienų programą, labiau pažengę gali imtis 21 dienos trukmės programos. Jei Jums sunku užmigti, programėlėje yra istorijų, kurios veikia kaip pasakos prieš miegą.

Vartotojų atsiliepimai: viename komentare rašoma: „Aš medituoju naudodamas šią programėlę kiekvieną dieną… Vaizdai ir muzikinis fonas yra nuostabūs, labai didelis meditacijų pasirinkimas. Struktūra labai aiški, priešingai nei kitose meditacijų programėlėse… Kasdieniame gyvenime taip pat pastebėjau pokyčių – sumažėjo mano impulsyvumas, tapau ramesnis, ne toks piktas“.

Kitas komentaras: „Nuo tada, kai pradėjau naudoti šią programėlę, mano miego rimtas susitvarkė. Dienos metu tapau aktyvesnis ir labiau susikaupęs, ne taip greitai pavargstu“.

Iš kur parsisiųsti: Android „Google Play“ arba iPhone „App Store“ parduotuvėse. Yra mokama ir nemokama versija.

Programėlė „ZenFriend“

Privalumai: jei ieškote paprastumo, „ZenFriend“ Jums gali patikti. Programėlėje naudojamas laikmatis, skaičiuojamo laiko pradžioje ir pabaigoje nuskamba švelnus varpelis, taip pat yra meditacijos žurnalas, kuriame galite įvesti kiekvienos sesijos trukmę ir pastabas, kaip sekėsi kiekvienos sesijos metu. Vartotojai gali priimti iššūkius, pavyzdžiui, „Pradedančiųjų iššūkis“ (Starter‘s Challenge“) arba „10 dienų iššūkis“ („10 Days in a Row Challange“). Programėlės „ZenFriend“ prioritetas yra suburti medituojančių bendruomenę, kur jie galėtų dalintis savo progresu ir pasaulyje skelbiamomis meditacijų naujienomis. Mokama programėlės versija leidžia naudotis 10 įvairių meditacijų.

Vartotojų atsiliepimai: viename komentare rašoma: „Programėlės dizainas raminantis, ja lengva naudotis. Man labai patinka fonas, muzika, kurią galima pasirinkti, bei meditaciją praktikuojančių pokalbiai. Dar nepraleidau nei vienos dienos be šios programėlės“. Kitas komentaras: „Aš naudoju „ZenFriend“ jau kelerius metus ir ši programėlė tikrai padeda man medituoti. Ji puikiai tinka pradedantiesiems ar tiems, kurie ieško ko nors naujo“.

Iš kur parsisiųsti: Android „Google Play“ arba iPhone „App Store“ parduotuvėse. Yra mokama ir nemokama versija.

„Headspace“ programėlė

Privalumai: „Headspace“ programėlė siūlo skirtingus meditacijos kursus, keli iš jų: „Basics“ („Pagrindai“), „Sadness“ („Liūdesys“), „Restlessness“ („Poilsis“), „Happiness“ („Laimė“) ir „Balance“ („Balansas“). Taip pat pateikiamos valgymo, pykčio ir skausmo valdymo rekomendacijos. Vartotojai gali rinktis tarp meditacijų kursų, kuriuos veda mokytojai, taip pat skirtingų pratimų sesijų, buvimo su savimi ar miego sesijų. Taip pat, jei patiriate ką nors, kas kelia grėsmę gerai Jūsų nuotaikai, gali sukelti paniką ar pan., programėlė siūlo pratimus, leidžiančius atsikratyti stresinių situacijų ir išlikti stabiliam.

Vartotojų atsiliepimai: viename komentare rašoma: „Naudoju programėlę jau mėnesį, tačiau jau po pirmųjų keturių dienų pajutau teigiamus pokyčius. Ši programėlė geriau nei puodelis kavos tonizuoja ir pakelia tonusą. Jei randate laiko naršyti „Facebook“ puslapyje, tikrai galite rasti laiko ir šiai programėlei“. Kitas komentaras: „Headspace“ yra puikaus dizaino sąmoningumo programėlė, kuri tapo mano kasdienybe ir kasdieniu ryto ritualu. Pirmas dalykas, kurį aš padarau pabudęs – įsijungiu šią programėlę“.

Iš kur parsisiųsti: Android „Google Play“ arba iPhone „App Store“ parduotuvėse. Yra mokama ir nemokama versija.

„Timeless“ programėlė

Privalumai: ši programėlė buvo sukurta medituojančių žmonių, medituojantiems žmonėms. Ji siūlo įvairių sesijų kursus, pavyzdžiui „5 sąmoningumo rytai“ („5 Mindful Mornings“), taip pat sesijas, suskirstytas pagal kategorijas, pavyzdžiui, meditacijos pagrindai, kvėpavimas, emocinė gerovė, gyvybingumas/dėmesio sutelkimas ir miegas/nakties metas. Jei norite pradėti medituoti, tiesiog pasirinkite pagrindiniame ekrane meditacijos laiką – 8, 12, 20 ar 32 minutes – sesija prasidės ir baigsis gongo dūžiu.

Vartotojų atsiliepimai: viename komentare rašoma: „Ši programėlė – išskirtinė. Jos dizainas elegantiškas ir minimalus, puikios iliustracijos, yra visa medžiaga mokymams, meditacijos praktikos tobulinimui. Puikios vedamų meditacijų sesijos. Vis rekomenduoju šią programėlę draugams ir šeimai“. Kitas komentaras: „Programėlė, iš kurios galima daug išmokti. Sužinojau, kaip nusiraminti, atpalaiduoti raumenis ir kūną. Tiesiog vadovaukitės nurodymais ir tikrai liksite patenkinti“.

Iš kur parsisiųsti: Android „Google Play“ arba iPhone „App Store“ parduotuvėse. Yra mokama ir nemokama versija.

Programėlė „10% Happier“

Privalumai: 2004 m. ABC senbuvis Dan Harris tiesioginės transliacijos metu patyrė panikos ataką. Pasak jo, jam ši diena buvo pati gėdingiausia, kokią jis patyrė per savo gyvenimą, tačiau buvęs skeptikas atrado teigiamą meditacijos poveikį. Šios programėlės pavadinimas nurodo, kad D. Harrio skaičiavimu, meditacija prideda 10% laimės, o programėlės šūkis kalba už save: „meditacija skeptikams“. Programėlės vartotojams nežadama ilgų mantijų ar krištolinių rutulių. Prisijungę ir nemokamai išbandę programėlę, Jūs užpildysite anketą, kurioje pateikiami klausimai, kodėl domitės meditacija ir kas Jus stabdė nuo to praeityje. Tuomet siūlomi meditacijos kursai – „Mažiau nerimo“ („Less Anxious“), „Atsikratykite pykčio“ („Rage Relief“), „Komunikacija“ („Communication“) – iš viso 14 mokytojų, kad galėtumėte pasirinkti savo.

Vartotojų atsiliepimai: viename komentare rašoma: „Meditacijų įrašai yra puikus priminimas, kiek laiko aš praleidau praktikuodamas meditaciją ir po 537 minučių aš galiu pasakyti, kad esu laimingas, jog pavyko pagerinti gyvenimo kokybę bei kasdienę rutiną vos per tris su puse savaitės. Labai gerai naudotis skirtingų tipų praktikomis skirtingoms mintims – pavyzdžiui, kuomet negaliu susitvarkyti su emocijomis ar kai sunku užmigti“. Kitas komentaras: „Tai tikrai puiki ir padedanti programėlė. Nuo tada, kai ją parsisiunčiau, medituoju kasdien“.

Iš kur parsisiųsti: iPhone „App Store“ parduotuvėje – yra mokama ir nemokama versija.

Taip pat skaitykite

Palikite atsiliepimą

avatar
  Prenumeruoti  
Notify of